Ahoj všichni ve škole,

   jak se máte? Jak se mají Vaše rodiny? Doufám, že je u Vás všechno v pořádku. Co se mne týká, vede se mi dobře a celé mé rodině také. Všichni jsme zdraví. Moje maminka je Vám velmi vděčná za všechno, co děláte pro její dceru a rovněž za pozdravy a dárky, které mi posíláte z České republiky.

   Ještě jednou Vám chci poděkovat, protože jsem také velmi vděčná. Ve škole mám dobré známky a mí učitelé dělají svou práci dobře.

   Ráda bych Vám nyní povyprávěla, jak jsem si užila prázdniny. Byla jsem u své sestry, kde jsem se setkala s mnoha zajímavými věcmi. Procházela jsem se po obrovských plantážích s cukrovou třtinou a čajem a v domě své sestry jsem viděla různá zvířata, například kozy, krávy a kočky. Byla to velmi poutavá návštěva.

   Dále bych Vám ráda napsala, co se v mé zemi bude odehrávat v roce 2011. Tento rok budeme mít volby, budeme volit prezidenta, členy vlády, ministry a poslance. Ale já volit nebudu, podle naší ústavy není dovoleno volit osobám mladším 18ti let a já ještě 18 let nemám.

Děkuji Vám za dopis. Dostala jsem strouhátko, štětce, zápisníky, ozdobný dopisní papír, omalovánky, výkresy, barvy, samolepky a propisky. Ještě jednou Vám za všechno děkuji.

Přeji Vám všem krásné Vánoce a šťastný Nový rok v rodinném kruhu.
Ať Vás Bůh ochraňuje.
Sbohem

Vaše přítelkyně
Marita Asinde